 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF101JO3F)
Cornell Dubilier CDV19FF101JO3F
PartNo:
CDV19FF101JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 107
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 1000V +/-0.05%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:12.7 mm