 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF102JO3F)
Cornell Dubilier CDV19FF102JO3F
PartNo:
CDV19FF102JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 341
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1000pF 1000V +/-.05%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:0.67 in
Case Width:0.25 in
Case Height:0.53 in