 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF181JO3)
Cornell Dubilier CDV19FF181JO3
PartNo:
CDV19FF181JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 98
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 180pF 1KV 5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:180 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:16.3 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:12.7 mm