 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF272JO3)
Cornell Dubilier CDV19FF272JO3
PartNo:
CDV19FF272JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 241
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 2700pF 1000V J
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:2700 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:17.8 mm
Case Width:8.6 mm
Case Height:14.5 mm