 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF331JO3)
Cornell Dubilier CDV19FF331JO3
PartNo:
CDV19FF331JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 1143
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 330PF 1KV J
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:330 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:0.65 in
Case Width:0.2 in
Case Height:0.51 in