 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF332JO3F)
Cornell Dubilier CDV19FF332JO3F
PartNo:
CDV19FF332JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 150
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 3300PF 1000V 5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:3300 pF
Voltage Rating:2.5 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:17.3 mm
Case Width:7.4 mm
Case Height:14 mm