Cornell Dubilier (CDV19FF821J03F)
PartNo:
CDV19FF821J03F
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
90
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 560PF 2500V 5%
Details
Termination Style:
Radial
Capacitance:
820 pF
Voltage Rating:
1 kV
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:
16.8 mm
Case Width:
5.8 mm
Case Height:
13.5 mm