 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CDV19FF821JO3F)
Cornell Dubilier CDV19FF821JO3F
PartNo:
CDV19FF821JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 124
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 820pF 1000V +/-.05%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:820 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:16.8 mm
Case Width:5.8 mm
Case Height:13.5 mm