Cornell Dubilier (CDV30FK302JO3)
PartNo:
CDV30FK302JO3
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
50
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 3000PF 2500V 5%
RoHS:
Termination Style:
Radial
Capacitance:
3000 pF
Voltage Rating:
2.5 kV
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:
0.84 in
Case Width:
12.2 mm
Case Height:
0.93 in