 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CM05ED820G03)
Cornell Dubilier CM05ED820G03
PartNo:
CM05ED820G03
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 183
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 82uF 500Volts 2%
Termination Style:Radial
Capacitance:82 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.6 mm
Case Height:9.1 mm