 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (D105F331JO3)
Cornell Dubilier D105F331JO3
PartNo:
D105F331JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 90
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 330PF 500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:330 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:9.9 mm
Case Width:5.6 mm
Case Height:9.7 mm