 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC08EA150J-F)
Cornell Dubilier MC08EA150J-F
PartNo:
MC08EA150J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 204
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 15PF 100Volts 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:15 pF
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.4 mm