Cornell Dubilier (MC08FA360J-F)
PartNo:
MC08FA360J-F
Qty:
694
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 36PF 100V 5%
Capacitance:
36 pF
Voltage Rating:
100 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
25 PPM / C
Case Length:
2 mm
Case Width:
1.25 mm
Case Height:
1.4 mm