Cornell Dubilier (MC08FA390G-F)
PartNo:
MC08FA390G-F
Qty:
90
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 39PF 100V 2%
Capacitance:
39 pF
Voltage Rating:
100 V
Tolerance:
0.02
Temperature Coefficient:
25 PPM / C
Case Length:
2 mm
Case Width:
1.25 mm
Case Height:
1.4 mm