 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12CF100D-F)
Cornell Dubilier MC12CF100D-F
PartNo:
MC12CF100D-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 117
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 10pF 1000V 0.5pF
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:10 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm