 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12EF240J-F)
Cornell Dubilier MC12EF240J-F
PartNo:
MC12EF240J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 128
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 24PF 1000V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:24 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm