 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12FA121G-F)
Cornell Dubilier MC12FA121G-F
PartNo:
MC12FA121G-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 100
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 120PF 100V 2%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:120 pF
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm