 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12FA470J-F)
Cornell Dubilier MC12FA470J-F
PartNo:
MC12FA470J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 180
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 47pF 100volts 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:47 pF
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm