 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12FD101J-F)
Cornell Dubilier MC12FD101J-F
PartNo:
MC12FD101J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 434
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 500Volts 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm