 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12FD500J-F)
Cornell Dubilier MC12FD500J-F
PartNo:
MC12FD500J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 253
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 50PF 500V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:50 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm