 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12FF330J-F)
Cornell Dubilier MC12FF330J-F
PartNo:
MC12FF330J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 223
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 33PF 1000V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:33 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm