 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC12FF500F-F)
Cornell Dubilier MC12FF500F-F
PartNo:
MC12FF500F-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 119
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 50PF 1000V 1%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:50 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm