 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC18FA751J-F)
Cornell Dubilier MC18FA751J-F
PartNo:
MC18FA751J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 90
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 750pF 100V 5% 1812
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:750 pF
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:4.5 mm
Case Width:3.2 mm
Case Height:2 mm