 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC18FD151J-F)
Cornell Dubilier MC18FD151J-F
PartNo:
MC18FD151J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 101
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 150PF 500V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:150 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:4.5 mm
Case Width:3.2 mm
Case Height:2 mm