Cornell Dubilier (MC18FD181J-F)
PartNo:
MC18FD181J-F
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
173
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 180pF 500V 1812 LOW ESR
Details
Termination Style:
SMD/SMT
Capacitance:
180 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
25 PPM / C
Case Length:
4.5 mm
Case Width:
3.2 mm
Case Height:
2 mm