 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC18FD471J-TF)
Cornell Dubilier MC18FD471J-TF
PartNo:
MC18FD471J-TF
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 610
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 470pF 500V 5% 1812
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:470 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:4.5 mm
Case Width:3.2 mm
Case Height:2 mm