 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC22FA102J-TF)
Cornell Dubilier MC22FA102J-TF
PartNo:
MC22FA102J-TF
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 1115
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1000PF 100V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:5.7 mm
Case Width:5 mm
Case Height:2 mm