 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC22FD501J-F)
Cornell Dubilier MC22FD501J-F
PartNo:
MC22FD501J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 96
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 500pF 500V 5% 2220
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:500 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:5.7 mm
Case Width:5 mm
Case Height:2 mm