 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC22FF391J-F)
Cornell Dubilier MC22FF391J-F
PartNo:
MC22FF391J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 158
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1000V 390pF 2220
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:390 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:5.7 mm
Case Width:5 mm
Case Height:4 mm