 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MC22FF821J-F)
Cornell Dubilier MC22FF821J-F
PartNo:
MC22FF821J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 342
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1000V 820pF 2220
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:820 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Case Length:5.7 mm
Case Width:5 mm
Case Height:4 mm