Cornell Dubilier (MCM01-001D120J-F)
PartNo:
MCM01-001D120J-F
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
144
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 12pF 500V 5%
Details
Termination Style:
SMD/SMT
Capacitance:
12 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
100 PPM / C
Case Length:
0.46 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.11 in