 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MCM01-001D6R2D-F)
Cornell Dubilier MCM01-001D6R2D-F
PartNo:
MCM01-001D6R2D-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 175
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 6.2pF 500V .5pF
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:6.2 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Case Length:0.46 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.11 in