 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MCM01-009D200J-F)
Cornell Dubilier MCM01-009D200J-F
PartNo:
MCM01-009D200J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 168
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 20pF 500V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:20 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Case Length:0.46 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.165 in