Cornell Dubilier (MCM01-009D6R8D-F)
PartNo:
MCM01-009D6R8D-F
Qty:
142
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 6.8pF 500V .5pF
Capacitance:
6.8 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
Temperature Coefficient:
100 PPM / C
Case Length:
0.46 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.165 in