Cornell Dubilier (MCM01-009DD270J-F)
PartNo:
MCM01-009DD270J-F
Qty:
146
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 27pF 500V 5%
Capacitance:
27 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
100 PPM / C
Case Length:
0.46 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.165 in