 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MCM01-009ED800J-F)
Cornell Dubilier MCM01-009ED800J-F
PartNo:
MCM01-009ED800J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 182
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 80pF 500V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:80 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:0.46 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.165 in