 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MCM01-010ED620G-F)
Cornell Dubilier MCM01-010ED620G-F
PartNo:
MCM01-010ED620G-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 188
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 62pF 500V 2%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:62 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:0.5 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.165 in