 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MCM01-010EF111J-F)
Cornell Dubilier MCM01-010EF111J-F
PartNo:
MCM01-010EF111J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 165
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 110pF 1000V 5%
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:110 pF
Voltage Rating:1 kV
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:0.5 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.165 in