 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MCN18FD101J)
Cornell Dubilier MCN18FD101J
PartNo:
MCN18FD101J
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 349
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 500Volts
Product Information:
RoHS:
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:4.5 mm
Case Width:3.2 mm
Case Height:2 mm