Cornell Dubilier (MIN02-002CC130J-F)
PartNo:
MIN02-002CC130J-F
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
521
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 13pF 300Volts 200ppm 200ppm
Details
Termination Style:
SMD/SMT
Capacitance:
13 pF
Voltage Rating:
300 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
200 PPM / C
Case Length:
0.218 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.065 in