Cornell Dubilier (MIN02-002CC180J-F)
PartNo:
MIN02-002CC180J-F
Qty:
155
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 300V 18pF +/- 5 %
Capacitance:
18 pF
Voltage Rating:
300 V
Temperature Coefficient:
200 PPM / C
Case Length:
0.218 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.065 in