 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MIN02-002CC6R8D-F)
Cornell Dubilier MIN02-002CC6R8D-F
PartNo:
MIN02-002CC6R8D-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 90
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 6.8uF 300Volts
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:
Voltage Rating:
Tolerance:
Temperature Coefficient:
Case Length:0.218 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.065 in