Cornell Dubilier (MIN02-002DC240J-F)
PartNo:
MIN02-002DC240J-F
Qty:
95
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 300V 24pF +/- 5 %
Capacitance:
24 pF
Voltage Rating:
300 V
Temperature Coefficient:
100 PPM / C
Case Length:
0.218 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.065 in