 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MIN02-002DC350J-F)
Cornell Dubilier MIN02-002DC350J-F
PartNo:
MIN02-002DC350J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 143
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 300V 35pF +/- 5 %
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:35 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Case Length:0.218 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.065 in