Cornell Dubilier (MIN02-002DC390J-F)
PartNo:
MIN02-002DC390J-F
Qty:
597
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 300V 39pF +/- 5 %
Capacitance:
39 pF
Voltage Rating:
300 V
Temperature Coefficient:
100 PPM / C
Case Length:
0.218 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.065 in