Cornell Dubilier (MIN02-002DC500J-F)
PartNo:
MIN02-002DC500J-F
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
273
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 300V 50pF +/- 5 %
Details
Termination Style:
SMD/SMT
Capacitance:
50 pF
Voltage Rating:
300 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
100 PPM / C
Case Length:
0.218 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.065 in