 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (MIN02-002EC820J-F)
Cornell Dubilier MIN02-002EC820J-F
PartNo:
MIN02-002EC820J-F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 150
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 300V 82pF +/- 5 %
RoHS:Details
Termination Style:SMD/SMT
Capacitance:82 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:0.218 in
Case Width:0.4 in
Case Height:0.065 in