Cornell Dubilier (MIN02-002EC830J-F)
PartNo:
MIN02-002EC830J-F
Qty:
140
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 83pF 300Volts -20+100ppm
Capacitance:
83 pF
Voltage Rating:
300 V
Temperature Coefficient:
- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:
0.218 in
Case Width:
0.4 in
Case Height:
0.065 in