 All Product > Connectors > Audio & Video Connectors > Switchcraft  (3502ABAU)
Switchcraft 3502ABAU
PartNo:
3502ABAU
Manufacturers: Switchcraft
Qty: 514
Request Qty:
Description: RCA Phono Connectors Au HD LONG PLUG BLK.
RoHS:Details
Series:3502A
Gender:Male
Termination Style:Solder - Wire
Mounting Style:Cable
Orientation:-
Color:Black
Contact Material:Brass
Contact Plating:Gold
Current Rating:1899-12-30 6:00:00
Voltage Rating:250 VDC, 140 VAC
Accessory Type:
PT-1707
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB