Switchcraft (35HDLBNS)
PartNo:
35HDLBNS
Manufacturers:
Switchcraft
Qty:
28
Request Qty:
Description:
Phone Connectors 3.5mm Locking Blk Body Nickel Pin
Details
Series:
35HD
Standard:
3.5 mm, 1/8 in
Number of Positions:
3 (TRS, Stereo)
Gender:
Male
Switch Configuration:
Not Switched
Termination Style:
Crimp
Mounting Style:
Cable
Orientation:
Contact Material:
Copper Alloy
Contact Plating:
Tin
Voltage Rating:
250 V, 140 V
Accessory Type:
PT-1707
BUZZER 4.0KHZ 1-20V 78DB PCB